Rok 2008

Chrudimský deník

Starosta přivítal nové občánky

18.9.2008    

Chrudim - Nejmenším Chrudimákům přišly  zazpívat děti ze souboru Klíčenky, noví občánci si z obřadní síně odnesli i roztomilou plyšovou hračku.

Obřadní síň v budově zdejšího městského úřadu se stala v úterý dějištěm slavnostního vítání nejmenších občánků města.
Mezi Chrudimáky přivítal nové obyvatele starosta města Jan Čechlovský. Dětem přišly zazpívat i oblíbené chrudimské "Klíčenky" z mateřské školy v ulici Svatopluka Čecha. Nově nabyté "občanství" svých malých ratolestí stvrdili podpisem do pamětní knihy i rodiče čerstvě přivítaných prcků. Pro samotné občánky pak byly připraveny i drobné plyšové hračky. Událost si nenechali ujít ani mnozí z prarodičů.

Chrudimský deník

Manželé Seckých oslavili zlatou svatbu

 
 

8.9.2008
Chrudim - Padesát let společného života si v sobotu před místostarostou Chrudimě Petrem Řezníčkem připomněli Dana a Josef Seckých.

Jubilantům nejprve zazpívaly Klíčenky pod vedením Ivy Malinové, poté se slova chopil Petr Řezníček. „Dostáváte zlato za vytrvalost, statečnost a lásku,“ pronesl k sympatickému páru, který přivedl na svět tři děti a těší se z pěti vnoučat.

Josef Secký pracoval jako řidič u chrudimského provozu Magnetu Pardubice, jeho žena začínala svou profesní dráhu v hotelu Lášek ve Vápenném Podole, poté působila v Mateřské škole na Masarykově náměstí v Chrudimi a do důchodu odešla jako zaměstnankyně pošty.

Manželé Seckých rádi tančí, Josef se věnuje zahrádkaření na chalupě v Janovicích, Dana pravidelně cvičí v Centru sociálních služeb a pomoci. Aktivní život by jim mohli závidět mnozí padesátníci.

 

Chrudimský deník

O chrudimský Zlatý brk usilovali i "přespolní" tvůrci

 
 

18.6.2008
Chrudim - Porota posuzovala osmdesát osm literárních děl se šesti tématy.

V zasedací místnosti městského úřadu byly vyhlášeny výsledky literární soutěže O chrudimský Zlatý brk, kterou tradičně pořádá oddělení sociální prevence.

Do šestého ročníku literární soutěže bylo přihlášeno celkem 88 prací. Porota tvořená z chrudimských češtinářů, psychologů, novinářů a sociálních preventistů vyhodnotila dvanáct nejlepších literárních děl a dva texty v rámci šesti témat. Mladí tvůrci si mohli vybrat mezi zadáními: Sám v temné uličce; Příroda a já jsme přátelé; Nejhorší pocit mám, když; Vesnice versus město; Můj vesmír a To je jízda.

Do soutěže se přihlásili nejenom žáci a studenti základních a středních škol z Chrudimi, ale i žáci základních škol z Nasavrk a Jablonce nad Nisou. V tématu Sám v temné uličce zvítězila Iveta Blažková, druzí byli Andrea Pecáková a Jan Hodic, na třetím místě skončil Jan Říha.

Vítězkou tématu Příroda a já jsme přátelé je Barbora Bišková. Příběh Nejhorší pocit mám, když… zpracovala podle poroty nejlépe Marika Podhájecká, druhá byla Anna Benešová. Téma Vesnice versus město má vítězku Kateřinu Kroutilovou, prvenství v kategorii Můj vesmír patří Kristině Šatné. Téma To je jízda má pořadí: 1. Marie Chocenská, 2. Tereza Štenglová, 3. Jan Kousal.

Bonus získaly Michaela Smudková a Kateřina Josková za vlastní text k písničce.

Kateřina Josková vystoupila během vyhlášení výsledků a svou píseň zahrála a zazpívala. Celý program doprovodily svým vystoupením Klíčenky Chrudim pod vedením Ivy Malinové. 

 

Chrudimský deník

Klíček oslavuje své pětadvacáté narozeniny

13.5.2008    

Chrudim - Sborem při zdejší Mateřské škole Svatopluka Čecha prošly již stovky dětí. V úterý 13. května některé zazpívají v Divadle Karla Pippicha.

Milí kamarádi a příznivci Klíčku a Klíčenek! Věřte, nevěřte,  už nám bude  25 let. Celé čtvrtstoletí se u nás ve školce zpívá a zpívá, našimi pěveckými soubory už prošly stovky dětí.  Věříme, že radost, kterou z nich a ze společného muzicírování máme, rozdáváme i Vám.

Zveme Vás srdečně, abyste s námi oslavili 25. narozeniny v úterý 13. května v 18 hodin v chrudimském Divadle Karla Pippicha.

Na co se můžete těšit: Klíček předvede veselé pásmo "Kateřina", vystoupí pěvecký kroužek DSP Slatiňany, jehož vedoucí Danielka Fardová je rovněž bývalou členkou Klíčku, kroužek aerobiku MŠ Sv. Čecha  si připravil cvičení na lidové písničky, pohybové překvapení chystají i Klíčenky se Zuzkou Rýdlovou, uvidíte program "Příteli,  chvátej, SOS", inspirovaný evropským projektem Bezpečná cesta, Klíčenky budou mít premiéru nového programu "Kdo si zpívá, má do ráje blíž".

Těšíme se na hosty, bývalé zpěváčky a dnes zdatné hudebníky - PhDr. Radku Melicherovou, Míšu Schinagelovou, Soňu Moučkovou a další. Přijďte s námi sfouknout 25 svíček na narozeninovém dortu, přijďte si dobít baterky s našimi báječnými dětmi. Pořadatelem koncertu je Sdružení rodičů při MŠ Sv. Čecha ve spolupráci s OS ČČK Chrudim, akce se koná za podpory Města Chrudimě. Výtěžek ze vstupného věnujeme na vybavení oddělení ARO chrudimské nemocnice.

Iva Malinová, vedoucí sboru Klíček a Klíčenky, Chrudim

Chrudimský deník

Ani letos nechyběla na pódiu Eva Hrušková

 
 

26.4.2008

Chrudim -  Populární televizní Popelka Eva Hrušková v divadle jako tradičně zpívala a moderovala vyhlášení výsledků soutěže, jejímž pořadatelem je chrudimská pobočka akciové společnosti BiB Pardubice.


Populární televizní Popelka Eva Hrušková v divadle jako tradičně zpívala a moderovala vyhlášení výsledků soutěže, jejímž pořadatelem je chrudimská pobočka akciové společnosti BiB Pardubice.Populární televizní Popelka Eva Hrušková v divadle jako tradičně zpívala a moderovala vyhlášení výsledků soutěže, jejímž pořadatelem je chrudimská pobočka akciové společnosti BiB Pardubice.Populární televizní Popelka Eva Hrušková v divadle jako tradičně zpívala a moderovala vyhlášení výsledků soutěže, jejímž pořadatelem je chrudimská pobočka akciové společnosti BiB Pardubice.Populární televizní Popelka Eva Hrušková v divadle jako tradičně zpívala a moderovala vyhlášení výsledků soutěže, jejímž pořadatelem je chrudimská pobočka akciové společnosti BiB Pardubice.

Na pódiu se sešlo víc interpretů, nechyběly zde děti z pěveckého sboru Klíček a Klíčenky, ale i taneční soubory při Mateřských školách Víta Nejedlého a Svatopluka Čecha. Velký potlesk rovněž sklidili za své vystoupení žáci Speciální školy v Chrudimi a jejich kamarádi. Do soutěže „Můj dům, můj hrad v Chrudimi 21. století“ se přihlásilo sto dvacet dětí, letos poprvé byla vyhlášena i kategorie určená pro kolektivy mateřských škol. Všechny práce je možné vidět až do 5. května ve foyeru divadla.

 

Chrudimský deník

Rada schválila kandidáty na osobnost města

 
 
2.2.2008
Chrudim - Rada města schválila na svém čtvrtečním jednání tři jména kandidátů na cenu Osobnost města Chrudimě.

Pokud návrh projde hlasováním zastupitelstva, ocenění dostane ředitelka Mateřské školy Svatopluka Čecha Iva Malinová za dlouholetou práci s dětmi a úspěšnou reprezentaci města pěveckými soubory Klíček a Klíčenky, které vede.

Dalším kandidátem na cenu v oblasti ekologie je Jaroslav Novotný, který má velkou zásluhu na přivedení horkovodu do Chrudimě. Osobností města je podle názoru členů rady Zdeněk Svatoš, dlouholetý vedoucí chrudimské dechovky. Tento čerstvý sedmdesátník hraje na trumpetu už šest desetiletí.